MATERIÁLY VHODNÉ PRO STAVBU KRBU

 

Materiály se nejčastěji rozdělují dle jejich funkce do dvou základních skupin na akumulační a izolační. Jejich použití musí odpovídat zvolené koncepci, tedy zda má být krb spíše teplovzdušný nebo sálavý. Ta by se měla vyhodnotit na základě potřeb, zejména dle poměrů rozložení vytápěných prostor atd., viz. volba systému vytápění popsaná v našem průvodci výběrem krbu, nebo nejlépe si nechte rovnou vypracovat 3D projekt.

 

V případě že se rozhodnete řešit stavbu sami, rozhodně se vyvarujte použití běžných stavební materiálů jako jsou například plynosilikátové tvárnice (Ytong a jiné), aby jste se v vyhnuli problémům se zdravotními riziky, s kvalitou a funkčností krbu, nebo problémům již při kolaudaci objektu. Tyto uvedené materiály se totiž mohou používat pouze omezeně k danému tepelnému zatížení krbu což může vyhodnotit pouze konstruktér v oboru. Rovněž se dnes již nedoporučují různé vláknité izolace umístěné do prostoru hlavní teplovzdušné ventilační komory krbu (např. sendviče tytu SDK+vata+alobal).

 

Vhodné materiály naleznete v našem e-shopu v kategorii materiály ke stavbě krbu.

Doporučit můžeme zejména kaliciumsilikáty, které jsou pro laika jednoduché na zpracování, zároveň jsou nosné, izolační a zdravotně nezávadné.

 

           
       Imagem                    Imagem  
                 Imagem            
       Imagem                       
                             

 

 

 Loading...
Loading...
Loading...
Loading...