Krbová kamna s vložkou

Občas se setkáváme s poptávkou klientů na  "krbová kamna s vložkou" . Termín "krbová kamna s vložkou" si kamnář může vyložit několika způsoby.

Klient může mít na mysli buďto teplovodní kamna tedy kamna se zabudovaným teplovodním výměníkem tedy přídavnou teplovodní vložkou nebo případně s přídavnou akumulační vložkou pro delší tepelnou setrvačnost.

Obvykle ale spíše mívá klient mysli termínem "Krbová kamna s vložkou"  takzvaný "designový krb" což je něco mezi krbovými kamny s velkým topeništěm a prosklením (podobně jako mají tzv. kanadská kamna) a krbem s krbovou vložkou, který ale není určen již k dalšímu obezdění. Je to prostě krbová stavebnice, kde obklad tvoří ocelový druhý plášť z lakované ocele či ušlechtilých materiálů jako glazovaná keramika (kachle) či kámen atp. V podstatě se jedná o krbová kamna s krbovou vložkou, kdy výrobce prostě použije mírně upravený typ osvědčené krbové vložky a opatří ho montovaným pláštěm. Výhodou těchto " krbových kamen s vložkou" je především nižší pořizovací cena neb na rozdíl od stavěného krbu odpadá složitá montáž což obvykle tvoří minimálně třetinu ceny krbu. Dále menší zabraný prostor a nižší hmotnost. Přesto že tyto designové krby - krbová kamna s krbovou vložkou je možné nainstalovat svépomocí, tak díky snížené sazbě DPH se obvykle vyplatí nakoupit produkt u kamnáře, který vám zajistí i dopravu, stěhování a odbornou instalaci v ceně produktu a vy tak pořídíte na konec kamna za nižší cenu než je oficiální cena od výrobce a ještě bez starostí a náklady spojené s instalací. Naše firma též nabízí designové krby společně s službou "krbová kamna ve snížené sazbě a instalací zdarma" v okruhu 35 Km od naší provozovny.