Komíny

V dnešní době se KOMÍNY dělí do dvou nejběžnějších konstrukčních skupin. Naše firma realizuje oba tyto druhy.

1) Komíny keramické - zděné, dnes již konstruované jako moderní tvárnicová stavebnice (Schiedel, Ciko atd.) s šamotovou případně někdy i s nerezovou vložkou. Zpravidla se realizují již při hrubé stavbě domu.

2) Komíny nerezové tříplášťové, jsou vhodné na moderní stavby, ale jsou také jako jediné možné řešení dodatečné realizace komína.

Komíny keramické

Komíny keramické - zděné obvykle s keramickou šamotovou vložkou případně i s nerezovou vložkou, jsou již dnes konstruované jako moderní tvárnicové stavebnice (Schiedel, Ciko atd.) Keramické komíny se zpravidla se realizují již při hrubé stavbě domu. Proto při projektování domu a volbě umístění komína doporučujeme již přemýšlet o umístění krbu, v ideálním případě si nechat již vyhotovit 3D návrh nebo alespoň věc předem konzultovat. Kromě upřesněné ceny tak získáte i návrh umístění keramického komína v návaznosti na krb tak, aby nemohl později vzniknout problém s prostorovou kolizí při návrhu krbu a již k nevyřešitelné situaci kdy se musí sáhnout po kompromisu

Nerezové montované komíny

Tříplášťové nerezové komínové systémy jsou vhodné na moderní stavby, ale často jsou jediné možné řešení dodatečné realizace komína.

Tyto montované sestavy jsou lehké montované komíny a proto se používají v situaci, kdy se s komínem ve hrubé stavbě nepočítalo. Někdy taky jako tzv. svislé komínové průduchy, které řeší problém s prostorem krbu, když projektant zapomene komín v projektu zapustit do zdi a krb by tak byl příliš předsunut do prostoru interiéru.