Krby teplovodní

TEPLOVODNÍM KRBEM se míní těleso, které je opatřeno topeništěm s vodním výměníkem tedy krb s teplovodním výměníkem.

Teplovodní krbová vložka, nebo-li krbová vložka s výměníkem, zde ohřívá vodu, která dále proudí do systému v domě. Princip krbová vložky s vyměníkem je prakticky shodný s teplovodním kotlem s tím rozdílem, že krby s výměníkem jsou zároveň i skvělou dekorací, kde při dlouhých zimních večerech rodina ráda posedí. Jednou z mnoha výhod je i to, že teplovodní krbová vložka může být na rozdíl od jiných typů topenišť předimenzována. Není tedy potřeba se při výběru velikostně a tedy výkonově omezovat. Možno ji umístit i do menšího prostoru bez obav z přetápění, jelikož větší část výkonu se přesměruje do akumulační nádrže, kde se uschová na pozdější dobu. Krbová vložka s výměníkem tedy může splnit i estetický požadavek dostatečně velikého prosklení, na rozdíl od čistě teplovzdušného krbu i v nízkoenergetickém či dokonce pasívním domě.

Teplovodní krb je nepraktičtější řešení, jelikož skýtá mnoho možností. Ohřev vody krbovou vložkou s výměníkem například v kombinaci s akumulační nádrží v systému, umožňuje s vyprodukovanou s tepelnou energií nejlépe hospodařit. Přebytek ukládat a uvolnit dle potřeby později, v době kdy teplovodní vložka již nehoří. Teplo lze použít jak pro vytápění, tak i pro ohřev užitkové vody. Například krbová vložka s výměníkem 10kw s podílem výkonu přes 2/3 tzv. do vody, bude vytápět vyzařováním přes sklo a teplovzdušným prouděním místnost 3 kW  a současně 7 kW odejde do zálohy, nebo krbová vložka s výměníkem bude rovnou topit do radiátorů či podlahy v ostatních místnostech v domě.

Teplovodní krbová vložka s výměníkem samozřejmě potřebuje funkční rozvody ústředního vytápění a akumulační nádrž. Je tedy ideální krbovou vložku s teplovodním výměníkem pořídit hlavně v případech, kdy rozvody v domě již existují a tato investice tedy již odpadá. Krbova vložka s výměníkem se pak může doplňovat s kotlem či dalšími zařízeními jako např. solární panel - fototermický atd.

Kompletní nabídku krbových vložek s teplovodním výměníkem naleznete ZDE v našem e-shopu, nebo nám rovnou zašlete nezávaznou poptávku, abychom Vám jako zkušení kamnáři vybrali vhodnou variantu včetně 3D návrhu celého krbu.